106CKS050M /Capacitor, Al Electrolytic, 10 uF, 50 WVDC, 63 V, - +/- 20%Voltage, 19.894 Ohms
106CKS050M的规格信息
暂无图片
图像仅供参考,请参阅规格书
Capacitance10 uF
Capacitance Range1 to 99 uF
Diameter5 mm
Dissipation Factor0.1
Element MaterialAluminum Electrolytic
ESR19.894 Ohms
Lead Diameter0.5 mm
Lead Length15 mm (Min)
Lead Pitch2mm
Length0.433" (11mm)
Ripple Current65 mA
Surge Voltage63 VDC
TerminationRadial Leads
Tolerance20 %
Voltage Rating50 VDC