106CKS350M /Capacitor, Al Electrolytic, 350 WVDC, +/-20, Radial Leaded, 0.2 at 120 Hz, -40 C
106CKS350M的规格信息
暂无图片
图像仅供参考,请参阅规格书
Capacitance10 uF
Capacitance Range1 to 99 uF
Diameter10.0 mm + 0.5 mm
Dissipation Factor0.2 at 120 Hz
Element MaterialAluminum Electrolytic
ESR33.157 Ohms
Lead Diameter0.6 mm + 0.05 mm
Lead Length15 mm
Lead Pitch5.0 mm +/- 0.5 mm
Length0.79" (20mm)
Length Tolerance+1.5mm
Maximum Operating Temperature85 C
Minimum Operating Temperature-40 C
Ripple Current95 mA at 120 Hz, 85 °C
Surge Voltage400 VDC
TerminationRadial Leads
Test Condition ESR@ +20°C, 120 Hz
Tolerance20 %
Voltage Rating350 VDC