MGDSK100QC /DC DC CONVERTER
MGDSK100QC的规格信息
MGDSK100QC的图片
图像仅供参考,请参阅规格书
SeriesMGDK100 (100W)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)140V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts)100W
Voltage - Isolation1.5kV
ApplicationsITE (Commercial)
FeaturesRemote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
Efficiency85%
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case18-DIP Module
Size / Dimension2.88"" L x 1.90"" W x 0.49"" H (73.3mm x 48.3mm x 12.8mm)