MGDSK100M26 /DC DC CONVERTER
MGDSK100M26的规格信息
MGDSK100M26的图片
图像仅供参考,请参阅规格书
SeriesMGDK100 (100W)
PackageBulk
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)11V
Voltage - Input (Max)60V
Voltage - Output 124 ~ 28V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)3.8A
Power (Watts)100W
Voltage - Isolation1.5kV
ApplicationsITE (Commercial)
FeaturesRemote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
Efficiency88%
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case18-DIP Module
Size / Dimension2.88"" L x 1.90"" W x 0.49"" H (73.3mm x 48.3mm x 12.8mm)